Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klasyczna Małgośka
14-02-2016, 11:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2016 20:21 przez Becher.)
Klasyczna Małgośka
Cześć,

Mój najnowszy wypiek to klasyczna Margherita.
Tym razem chciałem przetestować ciasto w 100% z mąki Manitoba.
- Hydracja 65% (650 ml wody na 1kg mąki) - mąka manitoba jest silniejsza i bardziej chłonna, dzieki czemu można dodać więcej wody.
- 1 gr drożdży suchych
Czas wyrastania:
- 2 h w całości
- 72 h w kulkach w temp. pokojowej

Ciasto po wyrośnięciu jest dość luźne, bardzo delikatne i elastyczne a placek formuje się praktycznie sam kilkoma ruchami ręki a jednocześnie się nie przerywa. Po wypieczeniu brzegi fajnie rosną a pizza jest delikatnie chrupka, ale nie twarda.

Będę testować jeszcze inne kombinacje mąk - następnym razem 50/50 manitoba i divella per pizza.

Pozdrawiam maniaków pizzy!

Załączone pliki Obrazki

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-02-2016, 21:41
RE: Klasyczna Małgośka
ładnie wygląda i rzeczone pęcherze powietrza są Smile
z ciekawości, jak robisz sos?
15-02-2016, 14:31
Tylko pomidory, oliwa, sól i odrobinka ( w zależności od kwaśności pomidorów ) cukru. Nie uznaję oregano na pizzy Smile Całość krótko blenduję, ale tak żeby nie była to zupełnie jednolita papka.
16-02-2016, 09:25
co do oregano to mam podobne spostrzeżenia - po jego dodaniu pizza ma zapach i smak jak z każdej pizzerii.
Z sosem to miałem kilka prób - i z solą i z czosnkiem i z pieprzem i na przemianWink stanęło na najprostrzej wersji - polpa Mutti (same pomidory, bo są wersje z dodatkami) lekko zmiksowane i już Smile
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości