Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przepis na ciasto...
13-09-2015, 20:08
Przepis na ciasto...
Witam…chcialbym by byl to watek, na ktorym bedziecie wrzucac swoje przepisy na ciasto…ja aktualnie udoskonalam przepis "firmowy" z jakumammy…uzywam nieco innej maki: typ 00 ale w 260-280, przez co ciasto wyrasta dluzej w lodowce (fermentacja zimna)…nawet do 2 dni i nie przeprowadzam wstepnej fermentacji na cieplo (jak na stronce: 30 min.)…generalnie chcialbym uzyskac ciasto na pizze neapolitanska czyli cieniutkie, lekkko chrupki spod, a jednoczesnie miekkie z gory z mozliwie najwiekszymi brzegami…i pecherzami powietrza...jakies uwagi? propozycje? pytania? Licze na odzew…!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2015, 21:51
RE: Przepis na ciasto...
Ja też szukam jeszcze idealnego przepisu. Jest amerykańskie forum na temat pizzy, w tym wątku jest sporo przepisów na ciasto a placki wyglądają zacnie: https://www.pizzamaking.com/forum/index....ic=19732.0
Ogólnie większość przepisów ma bardzo dużą hydrację ok 65%, dzięki czemu ciasto jest bardzo luźne. Bardzo długie też są czasy wyrastania. Nawet dwie doby w temperaturze pokojowej.
Robiłem takie ciasto i jest na prawdę spoko. Brakuje mi tylko takich dużych pęcherzy w brzegach, ale to może być też kwestia odpowiedniej techniki formowania placka na pewno nie może być to wałek. Muszę jeszcze przetestować mąkę Caputo, podobno najlepszą do neapolitańskiej pizzy.
16-09-2015, 10:49
My też cały czas dopieszczamy nasz przepis Smile
Zapraszamy do obejrzenia filmu z naszego ostatniego pieczenia,
mamy nadzieję, że będzie pomocny.

14-11-2015, 19:33
(14-11-2015 11:52)andrzejokara napisał(a):  pizza jest kaloryczna, nie zapominajmy o tymTongueTongue

Nie jest tak źle. Margherita z naszego prezpisu ma:
636,74kcal, 27,95g białka, 87,22g węglowodanów, 18,85g zdrowych tłuszczy.

Film z przepisem znajdziecie tutaj, polecamy:

05-01-2016, 12:02
dzieki temu przepisowi jestem mistrzem pizzy Smile

[url=http://www.wynajemautolawety.pl]wynajem autolawety warszawa[/url]
11-01-2016, 12:56
Można zjeść pizzę od czasu do czasu, ale ja częściej wskakuje po kebaba, czy do maka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-04-2016, 08:36
Zrobiłem już 1 pizze z tych przepisów i jest naprawdę dobra, dziś spróbuję kolejną Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-04-2016, 09:26
półtorej szklanki mąki pszennej
pół szklanki letniej przegotowanej wody
dwie łyżki oleju roślinnego
3 do 4 gram drożdży instant (w proszku), można również użyć świeżych – przelicznik drożdży świeżych na suche
pół łyżeczki soli
pół łyżeczki cukru
jako dodatek dwie łyżki ziół prowansalskich (w celu urozmaicenia wyglądu i smaku ciasta można użyć dowolnych przypraw, lub nie używać ich wcale)

...
16-05-2016, 17:20
Mój przepis na ciasto to: mąka 00, drożdze suche, woda (czasami mieszam pół na pół z ciemnym piwem), dwie łyżki oliwy, sól, odrobina cukru. Ciasto wyrabiam mikserem, początkowo 5 minut, potem zostawiam na kolejne 5 aby mąka odpoczęła i po raz kolejny wyrabiam. Tak długo aż ciasto zacznie się odklejać od mieszadeł. Myślę, ze kwestia solidnego wymieszania i napowietrzenia ciasta dużo daje w osiągnięciu właściwej konsystencji. Następnie wkładam to na dzień, dwa do lodówki.
Ciasto ma konsystencję gumy do żucia, świetnie się rozciąga. Niestety w tej chwili piekę tylko na kamieniu w zwykłym piekarniku, ale Optima przede mną nie ucieknie Smile Spodziewam się zakończyć epizody z wrocławskimi pizzeriami i zacząć tworzyć w domu porządną pizzę.
19-05-2016, 16:32
Mój przepis, który zawsze się udaje. Składniki na 3 spody do pizzy (każdy o średnicy 30 cm):

1 łyżka suchych drożdży (12 g) lub 25 g drożdży świeżych
1,5 szklanki letniej wody
3,5 szklanki mąki pszennej
1 łyżka oliwy z oliwek
1,5 łyżeczki soli

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości